Op maandag 10 maart, dinsdag 11 maart en woensdag 12 maart zijn er aparte spreekuren voor ondersteuning bij de belastingaangifte voor de aangifte 2024 en kwijtschelding van de gemeentelijke belastingen en waterschapsbelasting in de Brede Hoed.
De spreekuren zijn van 10.00 uur- 12.00 uur.
Op dinsdag 18 maart en op dinsdag 25 maart van 13.00-15.00 uur zijn er spreekuren samen met het Clip in T Kruidvat in Diemen- Zuid Ouderkerkerlaan 30 voor hulp bij de belastingaangifte 2024.
U kunt zonder afspraak langskomen zodat we samen u aangifte kunnen invullen.
Wanneer u hulp wilt bij het aanvragen van de kwijtscheldingen moet u wel een kwijtscheldingsformulier meenemen, deze kunt u opvragen door te bellen naar 020- 540 49 11 of door met u digid in te loggen bij https:// loket.amstelveen.nl en dan te zoeken naar contactformulier invordering.
Mensen met een koopwoning, ondernemers, mensen met bijzonder vermogen en buitenlands belastingplichtigen kunnen wij niet helpen op dit belastingspreekuur.
Wat moet u meenemen?
Belastingaangifte 2024:
Van u en uw eventuele partner hebben wij het volgende nodig:
- Uw Digid- code;
- Geldig legitimatiebewijs;
- Alle jaaropgaven van werk /uitkering/pensioen van 2024;
Indien voor u van toepassing, hebben wij verder van u nodig:
- Ziektekosten die niet of gedeeltelijk zijn vergoed door de zorgverzekeraar (medicijnen, behandeling(en) bij de specialist, steunzolen, dieetkosten, tandartskosten, ziekenhuisbezoeken etc.) en bewijzen daarvan (betaalde bonnen). Bij een dieet een dieetverklaring van de diëtiste.
- Reiskosten voor werk (ov- verklaring);
- Bewijzen van donaties aan goede doelen, zoals Rode Kruis, kerkelijke instelling, dierenbescherming etc.
Zonder bovenstaande gegevens kunnen wij uw aangifte helaas niet behandelen.
Regels kwijtschelding gemeentebelasting:
Mensen die uitgesloten zijn voor kwijtschelding zijn:
- Ondernemers zijn uitgesloten voor kwijtschelding.
- Verder gelden de volgende grensbedragen voor kwijtschelding:
Voor kwijtschelding mogen uw inkomen en banksaldo niet hoger zijn dan bepaalde bedragen. Dit noemen wij grensbedragen. Bij de berekening kijken we ook naar uw vermogen, zoals een huis, auto en andere bezittingen. In de tabel hieronder staan de grensbedragen die gelden per 1 juli 2024. Deze bedragen worden elke 6 maanden aangepast.
Leefsituatie | Hoogte inkomen (grensbedrag) |
Echtpaar/samenwonend op de AOW-leeftijd | € 2.127,90* |
Echtpaar/samenwonend onder de AOW-leeftijd | € 1.869,21* |
Alleenstaande op de AOW-leeftijd | € 1.560,70* |
Alleenstaande onder de AOW-leeftijd | € 1.308,45* |
*Netto inkomen per maand inclusief vakantiegeld
Naast uw inkomen wordt ook uw banksaldo bekeken. U kunt kwijtschelding aanvragen als het totaal op al uw rekeningen niet hoger is dan het grensbedrag.
Leefsituatie | Banksaldo (grensbedrag) |
Echtpaar, beiden jonger dan de AOW-leeftijd | € 4.350 |
Eenoudergezin | € 3.950 |
Alleenstaande | € 3.275 |
Geboren voor 1 januari 1935 per persoon | € 3.350 |
Vragen, neem telefonisch contact met de gemeente Amstelland via 020 540 48 86.